Žraloci sa prekúsali do finále konferencie

13. 05. 2011, 08:00 » Review - Autor: Milan Cigáň

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
I napriek tomu, že Red Wings dokázali otočiť stav série z 3:0 na 3:3, tak nakoniec ten posledný krôčik k postupu do finále konferencie nedokázali spraviť. Sharks zvíťazili v poslednom siedmom zápase ešte počas riadneho hracieho času a tak nedopustili drámu, a postupujú ďalej do bojov o Stanleyho pohár.

SAN JOSE - DETROIT 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)

Detroitu sa skoro podaril malý zázrak, keď už v sérii so San Jose prehrávali Červené krídla 3:0 na zápasy, ale svojou bojovnosťou dokázali sériu vyrovnať. Počas štvrtkovej noci sa odohral posledný siedmy zápas série, v ktorom nenechali Sharks nič na náhodu a stretnutie vyhrali ešte v riadnom hracom čase. Základný kameň úspechu položili domáci už v prvej tretine, keď Devin Setoguchi využil presilovú hru a otvoril tak skóre zápasu. Na 2:0 zvyšoval Logan Couture približne minútu pred koncom tretiny a tak išli domáci do prvej prestávky s jednogólovým vedením. V druhej tretine sa podarilo hosťom znížiť pri prečíslení, keď sa presadil bekhendovou strelou Henrik Zetterberg. O víťazný gól zápasu sa postaral v polovici tretej tretiny Patrick Marleau, keď pretlačil puk za chrbát brankára Jimmyho Howarda. Poslednú bodku v tomto stretnutí dal Pavel Datsyuk, keď bekhendovou strelou neuveriteľne prestrelil domáceho brankára. Datsyuk dokázal umiestniť puk nad Niemiho vyrážačku z veľmi ťažkej pozície, ale ani jeho gól neprekazil postup San Jose do finále Západnej konferencie. „Je veľa neprajníkov, ktorí hovorili, že to nedokážeme,“ povedal kapitán Žralokov Joe Thornton. „Ale sú to dva roky po sebe, čo sme porazili celkom dobrý tým a my sme teraz už tiež celkom dobrý tým.“ Brankár domácich Antti Niemi si pripísal na svoje konto 38 úspešných zákrokov zo 40 streleckých pokusov hostí.

Perličky:
* Ako prvá hviezda zápasu bol vyhlásený Dan Boyle, ktorý si v zápase pripísal na svoje konto dve asistenciu.