MSJ 2019: První zápasy za námi, Kanada dominuje, Dánsko marné

29. 12. 2018, 20:00 » Mistrovství světa - Autor: Tomáš David

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Mistrovství světa hráčů do 20 let v kanadských městech Vancouver a Victoria má ze sebou první dvě kola skupinových zápasů. Když se podíváme na tabulku, nenajdeme v ní žádné překvapení oproti původním očekáváním. Přesto se k několika nečekaným výsledkům schylovalo. Češi se v úvodním duelu trápili se Švýcarskem a vítězství uzmuli až v prodloužení a Slováci nečekaně potrápili Spojené státy, které otáčely nepříznivý vývoj utkání ve svůj prospěch až ve třetí třetině. Kdo naopak nepřekvapil jsou Dánsko, které má zatím skóre 0:18, a Kazachstán (2:13).

Na čele bodování turnaje jsou tři Kanaďané- útočník Anaheimu Max Comtois, prospekt Philadelphie Morgan Frost a mladá naděje Vegas Cody Glass. Čechů zatím předvádí úžasné výkony třebíčský brankář Dostál, který inkasoval pouhé 3 branky během obou duelů, obránce Kvasnička (1+1) a útočník Martin Kaut (1+1).

Nejlepší hráč #U20CZE v duelu proti 🇨🇭! ⭐️ #Worldjuniors pic.twitter.com/UgbaVHztoK