Tampa si vypracovala čtyři mečboly!

04. 05. 2011, 11:00 » Review - Autor: Pavel Nadrchal

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Dnes v noci se hrály dva zápasy druhého kola playoff. Washington potřeboval nutně vyhrát, aby zvětšil své šance na postup do finále konference, ale po prohře v normální hrací době 3:4, dal šanci Tampě, aby si připravila v sérii čtyři mečboly pro postup do dalšího kola! Naopak Vancouver po tuhém boji a prodloužení porazil Nashville a ujal se tak vedení v sérii 2:1.

TAMPA BAY - WASHINGTON 4:3 (1:0, 1:3, 2:0)

Již jen malou naději mají hráči Washingtonu, jejichž branku hájí český brankář Neuvirth. Do rukou Blesků z Tampy dali výhodu v podobě čtyřech utkání, ve kterých jim stačí jednou vyhrát. I když se říká, že čtvrtý krok bývá nejtěžší, podle předvedené hry by to pro Tampu neměl být až takový problém.

Hlavními strůjci vítězství ve třetím zápase byli Steven Stamkos a Ryan Malone, kteří během 24 sekund zaznamenali ve třetí třetině dvě branky a pomohli tak porazit Washington 4:3 a vedou v sérii 3:0.

"Tenhle tým je dostatečně dobrý. Nicméně bude těžké vyhrát i čtvrtý zápas," řekl Martin St. Louis. "Jsme opravdu šťastní za to, co jsme dnes odehráli, ale uvidíme, jaké to bude zítra."

Za Tampu se trefili ještě Vincent Lecavalier a Sean Bergenheim. Tampě chybí už jenom jedno vítězství k největšímu úspěchu od roku 2004, kdy získali Stanley Cup. Jedno vítězství k finále Východní konference. Navíc Tampa neprohrála od stavu 3:1, kdy prohrávala takto na zápasy s Pittsburghem!

"Myslím si, že jsme ve druhé třetině čekali na věci, které se stanou a zaměřili jsme se na to, avšak to bylo špatně," řekl trenér Lightning Guy Boucher.

Perličky:
* Ovechkinův gól v přesilové hře byl první zásah Caps v početní výhodě této série. Statistika přesilových her Caps tak má v sérii podobu 1 z 16.
* Levé křídlo Tampy Simon Gagne a obránce Pavel Kubina byli mimo hru pro nespecifikované zranění v horní části těla. Určitě nenastoupí dříve než v případně pátém utkání. "Jsou na listině day-to-day zranění, výjimkou dnešku a zítřka," řekl trenér Tampy.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

NASHVILLE - VANCOUVER 2:3p (1:0, 0:1, 1:1, 0:1)

Perličky:
* Když započítáme Keslerův gól, Canucks se zlepšili v této sérii na 2 z 10 v přesilových hrách. Pokud se podíváme na celou sezónu, potom má Vancouver proti Nashvillu trestnou statistiku (3 z 26).
* Daniel Sedin zaznamenal asistenci, jeho první bod v sérii.
* Nashville v zápase nevyužil žádnou přesilovku (0 ze 3) a také v této sezóně proti Vancouveru ještě v přesilovce neskórovali (0 z 26).
* Suter zaznamenal asistenci na Legwandově gólu a má tři body ve dvou zápasech.