MS 2011: Překvapení turnaje Německo - Rusko 2:0, Švýcarsko vyhrálo

29. 04. 2011, 18:26 » Mistrovství světa - Autor: Pavel Nadrchal

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Světový šampionát začal před pár hodinami dvěma zápasy. Německo zahájilo mistrovství světa proti favorizovanému Rusku a ve druhém utkání se střetly týmy Švýcarska a Francie. Hned v prvním výsledku šampionátu jsme se dočkali překvapení, když Německo vyhrálo 2:0 nad jedním z favoritů na titul, Ruskem. Švýcarsko si nakonec poradilo s Francií.

NĚMECKO - RUSKO 2:0 (0:0,1:0,1:0)

Poprvé na světovém šampionátu zdolalo Německo protivníka z Ruska a hned to bylo v zahajovacím utkání na světovém šampionátu na Slovensku, 2011! Němci si byli vědomi, že nemohou hrát s favorizujícím Ruskem vyrovnanou partii, a proto se jali bránit. Taktika byla jasná, vyrážet do brejků a zkusit nějaký proměnit.

Gól z brejku to sice nebyl, ale ve 25. minutě se Němci ujali vedení. Jak gól padnul můžete vidět níže na videu. V 58. minutě, tentokrát již z brejku a po chybě ruských hráčů, ujel Reimer, který si Nabokova vychutnal.

Góly:
25. Greilinger (Braun), 58. Reimer

Soupisky:
Německo: Endras (Pätzold) - Krueger, Dietrich - Holzer, Braun - Lavallee, Hördler - Goc - Wolf, Hospelt, Rankel - Müller, Greilinger, Ullmann - Tripp, Schütz, Gogulla - Kreutzer, Barta, Reimer

Rusko: Nabokov (Barulin) - Nikulin, Bělov - Aťjušov, Tjutin - Kalinin, Kornějev - Kulikov, Jemelin - Kajgorodov, Kovalčuk, Morozov - Zaripov, Zinovjev, Radulov - Těreščenko, Arťuchin, Afinogenov - Gorovikov, Kuljomin, Tarasenko

ŠVÝCARSKO - FRANCIE 1:0p (0:0,0:0,0:0,1:0)

Ve druhém odpoledním utkání se střetly celky Švýcarska a Francie, kde favoritem byli hráči země výrobné čokolády a precizních hodinek, Švýcarsko. Ale i zde se favoritovi nedařilo. V normální hrací době se hrálo 0:0 a tak muselo přijít na řadu prodloužení, kde se ve druhé minutě prosadili Švýcaři a urvali vítězství. Zápas skončil o poznání déle než duel Německa s Ruskem kvůli výpadku světla v aréně.