Hvězdy 13. týdne sezony 2017/2018

02. 01. 2018, 12:00 » Ocenění hráči - Autor: Šimon Rogner

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Pozadu ve výčtu třech hvězd podle ligového serveru NHL.com nezůstaneme ani v hodnocení třináctého týdne nového ročníku. Mezi největší hvězdy uplynulých sedmi hracích dní bezpochyby patří brankář Bostonu Tuukka Rask, dařilo se i útočníkovi Islanders Mathewu Barzalovi a místo ve výběru si svými výkony zasloužil i gólman Floridy James Reimer. Pojďme se na jejich výkony v minulém týdnu podívat trochu zblízka.

První hvězda týdne: Connor Hellebuyck, Brankář, WPG Winnipeg Jets

Hellebuyck měl v minulém týdnu bezchybnou bilanci 3-0-0, průměrně inkasoval 1.67 gólů za zápas, chytil 95.2 % střel, kterým čelil, a přidal jednu nulu, díky čemuž pomohl Jets k výhrám ve všech třech duelech. Čtyřiadvacetiletý Američan vstoupil do týdne 22 zákroky u výhry 4:3 nad Edmontonem, pokračoval 42 zákroky u vítězství 4:2 nad Islanders, aby sledované období uzavřel 35 zákroky a svojí třetí sezónní nulou u triumfu 5:0 nad Oilers.

ZačátekDomácí-HostéVýsledekReviewStatistiky
28. 12. 2017 02:00Winnipeg JetsWPG-EDMEdmonton Oilers4:3Review22/25 | 88.00% | W
30. 12. 2017 02:00Winnipeg JetsWPG-NYINew York Islanders4:2Review42/44 | 95.45% | W
01. 01. 2018 01:00Edmonton OilersEDM-WPGWinnipeg Jets0:5Review35/35 | 100% | W

Druhá hvězda týdne: William Karlsson, Centr, VGK Vegas Golden Knights

Karlsson si ve třech utkáních minulého týdne připsal čtyři góly a jednu asistenci, a výrazně se tak podílel na prodloužení bodové i vítězné série Golden Knights na 12 (11-0-1), respektive sedm utkání. Čtyřiadvacetiletý Švéd nejprve gólem přispěl k výhře 4:1 nad Anaheimem, pak sice nebodoval u vítězství 3:2 v prodloužení nad LA, ale nakonec zaznamenal díky čtyřem bodům a svému prvnímu hattricku v NHL kariérní maximum čtyř bodů (3+1) u triumfu 6:3 nad Torontem.

28. 12. 2017 04:00Anaheim DucksANA-VGKVegas Golden Knights1:4Review1+0
29. 12. 2017 04:00Los Angeles KingsLAK-VGKVegas Golden Knights2:3pReview0+0
31. 12. 2017 21:30Vegas Golden KnightsVGK-TORToronto Maple Leafs6:3Review3+1

Třetí hvězda týdne: David Backes, Pravé křídlo, BOS Boston Bruins

Backes byl se šesti body (3+3) nejproduktivnějším hráčem minulého týdne, ve kterém jeho Bruins zaznamenali ve třech zápasech bilanci 2-0-1 a prodloužili svoji bodovou sérii na osm utkání (6-0-2). Třiatřicetiletý Američan si ve všech třech utkáních připsal v každém více bodů: gólem a nahrávkou řídil výhru 5:1 nad Ottawou, poté dvěma brankami mírnil prohru 3:4 na nájezdy s Washingtonem, aby dvěma nahrávkami přispěl k vítězství 5:0 nad Senators.

28. 12. 2017 01:00Boston BruinsBOS-OTTOttawa Senators5:1Review1+1
29. 12. 2017 01:30Washington CapitalsWSH-BOSBoston Bruins4:3sReview2+0
31. 12. 2017 01:00Ottawa SenatorsOTT-BOSBoston Bruins0:5Review0+2