Toronto si proti Detrotu zřídilo střelnici

19. 10. 2017, 07:25 » Review - Autor: Pavel Nadrchal

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Skvělou podívanou si užili fanoušci Toronta a to hlavně v první třetině zápasu, kdy už se musel z brany "pakovat" Jimmy Howard. Ani to však Detroitu nepomohlo a Toronto si připsalo již šestou výhru v sezoně. Doma vyhrály týmy i St. Louis a Los Angeles.

TOR TORONTO - DET DETROIT 6:3 (4:1, 1:2, 1:0)

Toronto Maple Leafs vstřelilo první čtyři góly v první třetině a to z prvních pěti střel. Nakonec Javorové listy slavily výhru nad Detroitem Red Wings 6:3. Nazem Kadri, Zach Hyman, Auston Matthews, Connor Brown, Morgan Rielly a William Nylander, všichni vstřelili gól a Toronto má šest výher ze sedmi zápasů, přičemž vyhráli již potřetí v řadě. Brankář Jimmy Howard dostal tři góly z prvních čtyřech střel Toronta a byl nahrazen Petrem Mrázkem, který pochytal 19 střel z 21. Za Toronto v brance nastoupil poprvé v této sezóně Curtis McElhinney a připsal si 30 zásahů.

Perličky:
* Torontský centr, Patrick Marleau, odehrál 1500. utkání v NHL.
* Poté, co si brankář Toronta Frederik Andersen připsal čisté konto v zápase nad Washingtonem Capitals, postavil se do brány Curtis McElhinney.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.

STL ST LOUIS - CHI CHICAGO 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)

Perličky:
* Blues aktivovali levé křídlo Alexandera Steena z listiny zraněných hráčů. Ten vynechal prvních šest zápasů díky zlomené levé ruce. Steen se v sestavě objevil na místě centra Wade Megana, který byl umístěn na waivers listinu.
* Centr Nick Schmaltz se objevil zpátky v sestavě Chicaga poté, co vynechal čtyři zápasy pro zranění hlavy.
* Tento zápas byl jediný vzájemný na dlouhou dobu. Další zápas budou spolu týmy hrát až příští rok 18.3.2018.

LAK LOS ANGELES - MTL MONTREAL

Habs sice na LA vystartovalo a v 11. minutě se dostalo do vedení. Ale projevilo se, že Montreal odehrál předešlou sezónu těžký zápas v San Jose a po bezbrankové druhé třetině, kdy LA přestřílelo Canadiens 17:8, uděřili po šancích na obou stranách hokejisté Los Angeles. V osmé minutě a 11. minutě poslední třetině udeřili svým prvním gólem v sezóně Adrian Kempe a svým druhým gólem v sezóně Michael Cammalleri. A bylo jasné, že Montreal odvolávat brankáře nebude, protože v 57. minutě si Adrian Kempe připsal z úniku druhou branku zápasu a zvýšil na 4:1. A aby to nebylo málo, v 58. minutě Kempre vstřelil svůj první hattrick v NHL a zvýšil na 5:1.