Rangers vyhráli v prodloužení a jsou ve finále konference

14. 05. 2015, 06:37 » Review - Autor: Šimon Rogner

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Poslední série druhého kola je za námi. Rangers hostili v sedmém zápase Capitals a po úvodní brance kapitána Alexe Ovechkina to s domácími dobře nevypadalo. Ve druhé třetině však vyrovnali a v prodloužení nakonec dokázali zvítězit. Ve finále Východní konference se tak střetnou s hokejisty Tampy Bay.

NYR NY RANGERS - WSH WASHINGTON 2:1p (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

Sedmý zápas série druhého kola mezi Rangers a Washingtonem nabídl skvělou podívanou se šancemi na obou stranách, ale pouze třemi brankami, v obou brankách se totiž vyznamenávali brankáři. V první třetině se mírně víc zapotil Henrik Lundqvist, na něhož vyslali hosté 15 střel, zatímco Braden Holtby čelil 10 střeleckým pokusům. Švédský gólman ale na rozdíl od svého konkurenta také inkasoval a překonat ho mohl snad jen jediný muž - Alex Ovechkin. Ve 13. minutě si ruský kanonýr najel před branku, kam ho nestihl uhlídat Ryan McDonagh a po nahrávce Johanssona vyslal na Lundqvista nechytatelnou ránu. Ve druhé dvacetiminutovce už měli více ze hry Rangers a odměnou za střeleckou aktivitu jim byla v 7. minutě vyrovnávací trefa. Tu v podstatě zařídil v přesilové hře J.T. Miller, který vyzval ke skórování úplně volného Kevina Hayese. Protože jsme v základní hrací době už gól neviděli, šlo se do prodloužení. V tom měli na začátku šance Capitals, ale byli to nakonec domácí, kteří rozhodli. Ve 12. minutě prvního nastavení Capitals vyhodili puk jen na zakázané uvolnění a vhazovalo se v útočném pásmu New Yorku. Rangers vyhráli buly a Dan Girardi vypálil od modré dělovku, na kterou ještě Holtby stačil, ale dorážku Dereka Stepana už nemohl mít. Rangers tak vyhráli v zápase 2:1 a v sérii celkově 4:3, přestože prohrávali 1:3.

Perličky:
* Rangers vyhráli každé z posledních 10 utkáních v play off, ve kterých čelili na domácím ledě v MSG vyřazení, čímž prodloužili svůj rekord NHL.
* Rangers jsou také prvním klubem v historii NHL, který úspěšně otočil sérii ze stavu 1:3 na 4:3 ve dvou sezónách v řadě (také v loňském druhém kole proti Pittsburghu).
* Rangers vyhráli celkově 6 sedmých zápasů v řadě. Tím tak vyrovnali rekord NHL stanovený Detroitem v letech 1949 až 1964 a Bostonem v letech 1983 až 1994.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.