Budíček! Islanders prohráli podruhé v řadě a první příčka se jim vzdaluje

01. 02. 2015, 14:00 » Informace z klubů - Autor: Šimon Rogner

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
New York Islanders sice dále zůstávají v boji o první místo Východní konference, ale jeden z týmů, který jim buší na vrata, Detroit Red Wings, se jim přiblížil ještě více.

Red Wings vyhráli včerejší utkání nad Ostrovany 4:1 a tým z New Yorku tak odsoudili k druhé prohře v řadě. Díky tomu tak tým kolem kapitána Johna Tavarese ztrácí na první pozici, kde je momentálně Tampa Bay, tři body. I přesto, že hned další dva kluby, Montreal Canadiens a právě Detroit, mají o dva body více (67) než Islanders, jsou Isles na druhém místě, protože vedou Metropolitní divizi. Dnes je však můžou předskočit Pittsburgh Penguins, jejichž soupeřem budou Predators a odsunout tak Ostrovany na pátou pozici.

Výsledek naštval i trenéra New Yorku Jacka Capuana, nelíbila se mu zejména snaha některých hráčů. „Neviděl jsem od některých kluků odhodlání, které budeme potřebovat ve druhé části sezóny,“ řekl Capuano pro deník Newsday Long Island. „Při hře 5 na 5 jsme je nechali střílet na naši branku. Není to o struktuře. Chcete, aby toto bylo trochu budíček.“