Winter Classic vyhráli Capitals, v závěru rozhodl Troy Brouwer

01. 01. 2015, 23:15 » Review - Autor: NHLportal.cz

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Skvělý zápas viděli fanoušci na baseballovém stadiónu Nationals Park ve Washingtonu, kam ke zápasu Winter Classic pod otevřeným nebem přijelo Chicago. Domácí se ujali dvoubrankového vedení, to ale Blackhawks smazali. Na konci utkání pak šli hosté do oslabení, ve kterém zařídil vítězství a dva body pro Capitals útočník Troy Brouwer.

WSH WASHINGTON - CHI CHICAGO 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)

Novoroční Winter Classic bylo druhý vzájemný zápas v tomto ročníku, po výhře Caps 8. listopadu na ledě Chicaga 3:2 se tak Washington radoval i podruhé. Zápas měl od začátku velmi dobré parametry a téměř přesně po sedmi minutách jsme viděli první zásah, když Brent Seabrook udělal chybu na modré čáře a do samostatného úniku se dostal Eric Fehr, který kličkou do backhandu nabídnutou šanci využil – 1:0. Za pět minut bylo zvýšeno, dobrého postavení totiž využil Alex Ovechkin, který odražený kotouč snadno dorazil po střele Mika Greena – 2:0. Za další minutu a půl byl ale za držení potrestán Nicklas Backström a Blackhawks potřebovali pouze sedm vteřin na zužitkování, střelou švihem od modré totiž vše prostřelil Patrick Sharp – 2:1. Střely v první třetině 15:13. Za úvodní minutu a půl prostřední periody na sebe znovu upozornila osmička v dresu Capitals, když nejdřív po fatální chybě Duncana Keitha trefil nadvakrát střelou ze vzduchu tyčku, za chvíli zvonilo břevno ještě po jeho střele od mantinelu. A pravidlo „Nedáš, dostaneš“ v tomto případě platilo, Marián Hossa totiž za bránu získal puk, který posunul na Jonathana Toewse, ten z první našel Brandona Saada, který zakončoval prakticky do prázdné branky – 2:2. Hawks byli ve druhé třetině lepším týmem, víc gólů však nepřidali. Střely ve druhé třetině 7:13. V poslední třetině si diváci užívali další skvělý zápas NHL pod otevřeným nebem, který jim taky nakonec přinesl rozuzlení v minutě dvanácté. 20 vteřin před koncem se totiž vhazovalo ve středovém kruhu při washingtonské přesilovce, domácí se hned dostali do pásma, zkoušel to Ovechkin, který ale jenom zlomil hůl, nenadálého zmatku o poloze puku však využil Troy Brouwer, který střelou z otočky pouhých 13 vteřin před koncem tento parádní zápas rozsekl – 3:2 Střely ve třetí třetině 13:9 (35:35 celkem).

Perličky:
* Chicago se stalo prvním týmem, který ve Winter Classic prohrál dvakrát, poprvé se tak stalo v roce 2009, kdy podlehlo Detroitu 4:6.
* Střelec vítězné trefy Troy Brouwer je bývalým hráčem Chicaga, hrál za ně v letech 2006-2011 a vyhrál s nimi Stanley Cup.
* Utkání bylo vyprodané, navštívilo ho tak 42 832 fanoušků.
* Jonathan Toews nasbíral v historii utkáních pod širým nebem nejvíce bodů ze všech hráčů (2+3 ve 3 zápasech).
* Na druhé dělené místo s Henrikem Zetterbergem (0+4) se posunul Patrick Sharp, který si ve třech utkáních pod širým nebem připsal dva góly a dvě asistence.
* Alex Ovechkin nasbíral v deseti zápasech proti Chicagu deset bodů (7+3).
* Brooks Orpik (WSH), Daniel Carcillo a Brad Richards (oba CHI) odehráli svoje čtvrté zápasy pod otevřeným nebem, což je největší počet v základní části v historii NHL.
* Trefa Troye Brouwera 12.9 sekund před koncem je nejpozději vstřelená vítězná branka v základní hrací době v historii zápasů pod otevřeným nebem.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.