Hanzal hattrickem rozhodl zápas s Vancouverem, Voráček se dvěma body

15. 11. 2014, 10:30 » Review - Autor: Šimon Rogner

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Šest zápasu nám nabídla dnešní noc v zámořské NHL. Zajímavostí je, že v pěti ze šesti utkání zvítězil hostující tým, pouze v souboji Detroitu se Chicagem se mohli radovat domácí Red Wings. Přečtěte si review všech šesti zápasů v tomto článku.

PHI PHILADELPHIA - CBJ COLUMBUS 3:4 (1:2, 1:2, 1:0)

Philadelphia na domácím ledě přivítala Columbus Blue Jackets, kteří prohráli posledních devět zápasů a tuto velice nepříznivou bilanci si chtěli napravit. Zápas byl speciální pro útočníka Blue Jackets Scotta Hartnella, který se poprvé od letního odchodu z Flyers do Columbusu postavil svému bývalému týmu. Od fanoušků i hráčů si vysloužil potlesk. Pojďme už ale k zápasu, v němž se dlouhou dobou hrál vyrovnaný souboj. Obránce Wisniewski sice otevřel v přesilovce skóre, ale za čtyři minuty domácí vyrovnali, když se také v přesilové hře prosadil Claude Giroux. Hosté stihli ještě do konce první třetiny znovu vstřelit branku, to totiž opět v přesilové hře zasunoval puk do prázdné branky Nick Foligno. Na začátku druhé třetiny srovnal zase v přesilovce svoji sedmou brankou v sezóně Jakub Voráček. Columbus ale poté dal dva góly a odskočil domácím do dvoubrankového trháku. Ten se sice podařilo částečně smazat Michaelu Del Zottoovi, který skóroval po 70 sekundách třetí části, ale jeho spoluhráčům se už vyrovnat nepovedlo.

Perličky:
* James Wisniewski vstřelil svůj první gól v sezóně.
* Jakub Voráček prodloužil svoji bodovou sérii na devět zápasů!
* Curtis McElhinney si připsal první výhru v sezóně.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.

WSH WASHINGTON - NJD NEW JERSEY 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Souboj Washingtonu a New Jersey moc gólů nenabídl. Hosté z New Jersey spíše bránili a hráli na poctivou defenzivu, zatímco domácí hokejisté v čele s Alexem Ovechkinem chtěli potěšit své diváky pokud možno co nejvíce kousky v brance, do níž po sedmnácté v řadě nastoupil Cory Schneider a připsal si svoje první čisté konto v sezóně. Na gól museli diváci čekat až do třetí třetiny, kdy se po veliké chybě Bradena Holtbyho v brance Caps prosadil Mike Cammalleri, jemuž stačilo po nahrávce od gólmana domácích trefit prázdnou branku. Washington zkoušel na konci nápor, ale hostující hráči výborně blokovali střely a skoro vymazali Alexe Ovechkina.

Perličky:
* Mike Cammalleri vstřelil svůj sedmý gól v sezóně, což je v týmu nejlepší počin ze všech.
* Jediným hráčem, který si připsal oficiálně bod, byl Mike Cammalleri, ale asistenci by si za svoji hrubku určitě zasloužil také brankář Washingtonu Braden Holtby.
* Žádný tým nevyužil přesilovou hru, i když měli dohromady sedm možností.

TOR TORONTO - PIT PITTSBURGH 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)

Toronto na domácím ledě hostilo Pittsburgh Penguins. Pascal Dupuis vstřelil oba góly v utkání s Maple Leafs a výrazně pomohl k výhře 2:1. Dupuis měl celkem podařený zápas. Pětatřicetiletý útočník si totiž kromě dvou přesných zásahů připsal osm střel na branku, v hodnocení účasti na ledě měl +2. Dupuis chyběl většinu minulé sezóny kvůli zranění kolene, takže je hezké vidět veterána v dresu Pittsburghu hrát a i sbírat body. V 15 zápasech této sezóny nasbíral 11 bodů (6+5). Utkání tedy dvěma góly otevčel před chvíli jmenovaný muž, ale domácí se rozhodně nevzdali, i když svoji jedinou branku jim skoro daroval soupeř. Sidney Crosby totiž chtěl vyhodit puk z obranného pásma, ale vlastně nahrál na gól obránci Codymu Fransonovi.

Perličky:
* Podobně jako v předchozím zápase, tak i tady mělo Toronto pouze jednoho bodujícího hráče - byl jím Cody Franson.
* Zápasu předcházel ceremoniál, když čestné buly vhodila žena legendárního kouče Pata Burnse. Oba kapitáni (Dion Phaneuph a Sidney Crosby) si podali roce s pěti novými členy Síně slávy, mezi nimi byl i Dominik Hašek.
* Robert Bortuzzo si připsal druhou asistenci v sezóně.

DET DETROIT - CHI CHICAGO 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Detroit hostil Chicago Blakchawks a jako domácí tým potěšil své fanoušky výhrou 4:1. Ta se rodila především z chyb hostů v obranném pásmu. První branku vstřelil Luke Glendening, který dorazil střelu Drewa Millera, kterému na ní namazal Kris Versteeg. Na tento zásah dokázali hosté ještě odpovědět, když se v přesilovce po nahrávce od Jonathana Toewse trefil Patrick Kane. To bylo ale ze strany Chicaga všechno. Detroit totiž na začátku druhé třetiny opět využil chyby v rozehrávce, které se tentokrát dopustil Kane a po přihrávce Henrika Zetterberga skóroval Johan Franzen. Další chyba se zrodila o minutu později, kdy rozehrávku Davida Rundblada zachytili hráči Red Wings, vyrazili do protiútoku a odražený puk po střele Joakima Anderssona dorážel do odkryté klece Slovák Tomáš Tatar. Na konci utkání ještě pojistil vítězství Brendan Smith.

Perličky:
* Luke Glendening si připsal dva body (1+1) a byl vyhlášen první hvězdou zápasu.
* Brendan Smith vstřelil svůj druhý gól v sezóně.
* Corey Crawford se musel pěkně vytáhnout, když předvedl 36 úspěšných zákroků.

FLA FLORIDA - NYI NY ISLANDERS 3:4s (1:0, 0:2, 2:1, 0:1)

Islanders vyhráli nad Floridou Panthers 3:4 po samostatných nájezdech a odvážejí si z Floridy dva body. Zápas musely rozhodovat až nájezdy, a to i přesto, že Islanders vedli poměrem 3:1. Toto vedení získali pro Ostrovany, kteří před tímto utkáním vyhráli čtyři zápasy v řadě, po úvodním gólu domácích John Tavares, Ryan Strome a Nikolay Kulemin. Poslední jmenovaný zvyšoval na rozdíl dvou gólů 16 minut před koncem třetí části utkání. Jenže domácí to nezabalili a díky gólům obránců Briana Campbella a Aarona Ekblada vyrovnali. V nájezdech pak hosté proměnili dva nájezdy ze tří, zatímco za domácí se prosadil pouze Jonathan Huberdeau.

Perličky:
* Roberto Luongo si připsal 34 úspěšných zákroků a byl vyhlášen druhou hvězdou utkání.
* Jimmy Hayes nasbíral dva body (1+1).
* Asistenci na gól Ryana Stroma si připsal i slovenský gólman Jaroslav Halák.

VAN VANCOUVER - ARI ARIZONA 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)

Devan Dubnyk zastavil všech 35 střel, které na něj Vancouver vystřelil v zápase, který Coyotes ovládli poměrem 5:0. Dubnyk si připsal svoje první čisté konto v sezóně. Zajímavým faktem je, že ze svých devíti nul v kariéře si tři připsal právě proti Vancouveru. Arizona toto vítězství ale rozhodně potřebovala, aby se alespoň přiblížila možnosti postoupit do play off. Z 12. místa Západní konference se totiž Arizona vyšvihla na pozici zaručující druhou divokou kartu a tudíž i postup do bojů o Stanley Cup. Důležitým faktorem byl v utkání také český útočník Martin Hanzal, jenž zaznamenal svůj první hattrick v sezóně a druhý v kariéře.