Kings jsou naživu, Minnesota vyrovnává, Bruins vedou 3:1

25. 04. 2014, 07:40 » Review - Autor: Radoslav Vavřina

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Hodně zábavy přinesla devátá noc letošního playoff, ve které byly k vidění dvě série Západní konference a jedna z východu. Právě v té se setkali podruhé v Joe Louis Areně Red Wings a Bruins a i přes dobrý start nakonec domácí Detroit Bostonu podlehl a bude muset vyhrát třikrát v řadě, aby postoupil do další fáze vyřazovacích bojů. To série mezi Minnesotou a Coloradem je po dalším perfektním výkonu Wild na domácím ledě vyrovnaná a i nadále zde platí pravidlo můj dům = můj hrad. Tohoto pravidla se dnes nyní řídily i kalifornské celky, Los Angeles se podařilo ukořistit první výhru letošního playoff, ale stále Kings čeká obdobně těžký úkol jako Detroit.

DET DETROIT - BOS BOSTON 2:3p (1:0, 1:1, 0:1, 0:1)

Red Wings věděli před utkáním, že musí vyhrát, a oba týmy do duelu vstoupily ve skvělé formě. V Joe Louis Areně byl k vidění ostrý hokej, který nakonec došel až do prodloužení. V základní hrací době skórovali nejprve domácí Niklas Kronwall a Pavel Datsyuk, potom skóre v dresu Bruins vyrovnali Torey Krug a Milan Lucic, po jehož brance se hrálo ještě dalších 32 minut, než v polovině úvodního prodloužení rozhodl o osudu utkání Jarome Iginla. Série se tedy přesouvá za stavu 3:1 pro Bruins zpět do Bostonu.

Perličky:
* Do sestavy Red Wings se vrátili kapitán Henrik Zetterberg a také Todd Bertuzzi. Jimmyho Howarda ale kvůli chřipce nahradil Jonas Gustavsson.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.

MIN MINNESOTA - COL COLORADO 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Minnesota i ve svém druhém domácím zápase předvedla perfektní výkon a téměř nepovolila svým sokům z Colorada ani naději na dobrý výsledek. Na 2:0 v polovině druhého dějství upravoval Charlie Coyle a bylo to krátce poté, kdy domácí gólman Darcy Kuemper propustil střelu Ryana O'Reillyho, díky čemuž měly Laviny v další třetině šanci vyrovnat. V posledních minutách Patrick Roy odvolal brankáře Semyona Varlamova a zkusil to v šesti proti čtyřem, skvělý výkon Wild ve vlastním pásmu a několik bloků Mikaela Granlunda však potvrdil porážku Colorada.

Perličky:
* Joey Hishon odbruslil svůj debut v NHL. Avs ho draftovali v prvním kole roku 2010 před tím, než vynechal téměř dvě celé sezony kvůli otřesu mozku.
* Darcy Kuemper musel čelit pouze 12 střelám z holí Colorada.
* Tysona Barrieho nahradil v sestavě Ryan Wilson, suspendovaného Matta Cooka Justin Fontaine.
* Mikael Granlund se stal první hvězdou utkání. Kromě jedné asistence také vydřel Minnesotě trojici přesilovek a zblokoval tři střely, všechny v poslední minutě duelu.

LAK LOS ANGELES - SJS SAN JOSE 6:3 (1:1, 3:1, 2:1)

Kings šlo ve čtvrtém zápase série o holý život, a tak také hráli. Žraloci s nimi sice dokázali držet krok poměrně dlouho a nakonec Los Angeles dokonce přestříleli, série se však bude stěhovat zpět na sever Kalifornie. Do tříbrankového vedení nasměroval domácí celek Justin Williams, jenž se trefil v zápase hned dvakrát, stejně jako Marián Gáborík, a hostům se podařilo jen zdramatizovat vývoj klání díky brance Joa Pavelskiho. Dustin Brown ale potvrdil výhru do prázdné klece a pak se na ledě strhlo několik bitek, které se postaraly o zábavu diváků i poté, co bylo o výsledku rozhodnuto.

Perličky:
* Alex Stalock vystřídal po 40 minutách Anttiho Niemiho a odehrál svůj první zápas v playoff v kariéře v NHL.
* Tyler Toffoli vstřelil branku v den svých 22. narozenin.
* V posledních minutě třetí periody rozdali rozhodčí celkem 30 trestných minut. Za celý zápas jich bylo dohromady 74.