Devils i Canucks vyhráli a živí naději na play off

24. 03. 2014, 05:00 » Review - Autor: David Mekleš

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
New Jersey zvládlo důležitý souboj proti Torontu a to samé se povedlo také Vancouveru proti Buffalu a díky tomu mají oba týmy stále ještě reálnou šanci na postup do play off. Ve dvou odpoledních zápasech vyhráli New York Islanders a St. Louis. Oba celky dokázaly udržet nulu. Isles porazili Columbus 2:0 a Blues vyhráli nad Penguins 1:0. Třetím brankářem, jenž v neděli vynuloval střelce z druhého týmu, byl Pekka Rinne z Nashvillu, který vychytal Chicago. Důležitý souboj mezi Detroitem a Minnesotou skončil v prodloužení, ve kterém byli díky brance Moulsona úspěšnější Wild. V posledním zápase noci si Anaheim zastřílel proti Floridě.

NYI NY ISLANDERS - CBJ COLUMBUS 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

New York Islanders na svém ledě přehráli Columbus 2:0 a to především díky skvělému výkonu brankáře Evgenie Nabokova, jenž pochytal všech 41 střel hostujícího týmu a připsal si své 58. čisté konto v kariéře NHL. Pro Islanders to byla teprve druhá výhra nad Blue Jackets v základní hrací době v historii. Columbus prohrál podruhé v řadě a celkově potřetí z posledních čtyř utkání. Pro Blue Jackets je to samozřejmě velká komplikace, protože ztratili důležité body proti týmu, jenž už do play off postoupit nemůže. Na obranu celku z Ohia je potřeba říct, že Columbus odehrál v posledních čtyřech dnech hned tři utkání.

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.

PIT PITTSBURGH - STL ST LOUIS 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Také druhé odpolední utkání nabídlo jednoho neprůstřelného brankáře. Byl jím Brian Elliott ze St. Louis, který za svá záda nepustil ani jednu ze 33 střel Pittsburghu. O výsledku zápasu rozhodl David Backes, který v 52. minutě utkání tečoval střelu Alexandera Steena. St. Louis se díky vítězství bodově dotáhlo na Boston. Oba týmy mají nyní shodně 103 bodů a do konce základní části jim chybí 11 duelů.

NJD NEW JERSEY - TOR TORONTO 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

New Jersey zvládlo důležitý zápas s Torontem a stále ještě živí naději na teoretický postup do play off. Devils rozhodli o svém triumfu na začátku druhé třetiny, kdy vstřelili dvě rychlé branky - prosadil se Patrik Eliáš a Jon Merrill. Toronto do konce zápasu stačilo pouze snížit na rozdíl jedné branky a připsalo si pátou porážku v řadě a ztížilo si svou pozici v boji o play off. Maple Leafs jsou stále v elitní osmičce Východní konference, ale mají odehráno již 73 zápasů.

CHI CHICAGO - NSH NASHVILLE 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)

Chicago nenašlo recept na brankáře Pekku Rinneho a prohrálo na svém ledě s Nashvillem 0:2. Pro finského brankáře to byla první vychytaná nula v letošní sezóně. Nutno však dodat, že Rinne drtivou část ročníku vynechal kvůli infekci v kyčli. Predators z letošních čtyř zápasů proti Blackhawks vyhráli hned třikrát. Poslední vzájemný zápas oba celky čeká 12. dubna v Nashvillu.

DET DETROIT - MIN MINNESOTA 3:4p (2:0, 0:1, 1:2, 0:1)

Detroit nakonec nedokázal dobře rozehraný zápas dovést do vítězného konce. Red Wings vedli po první třetině 2:0 zásluhou dvou branek Gustava Nyquista, ale hosté z Minnesoty zápas dokázali ve třetí třetině otočit na 3:2 a aspoň bod pro Detroit musel zajistit svým 16. gólem v sezóně Tomáš Tatar, jenž měl předtím v zápase už jednu nahrávku. O důležitém bodu navíc pro Wild rozhodlo prodloužení a v něm gól Matta Moulsona. Detroit prohrál po třech výhrách. Minnesota se raduje z vítězství po dvou předchozích porážkách a z toho jedna byla právě od Red Wings.

VAN VANCOUVER - BUF BUFFALO 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Vancouver zápas s Buffalem zvládl, ale když byl v čase 03:29 stav zápasu 0:2 ve prospěch Buffala, tak si mnozí fanoušci Canucks zřejmě říkali cože si to z nich jejich oblíbenci dělají. Kanadský tým však zabral, výsledek ještě v první třetině vyrovnal a v dalším průběhu zápasu přidal ještě dvě další branky. Zatím nejpovedenější zápas kariéry odehrál útočník Zack Kassian (0+4), jenž měl prsty ve všech brankách svého týmu a pořádně se tak ukázal proti svému bývalému klubu. Solidní výkon předvedl také Shawn Matthias (1+2). Do sestavy Vancouveru se vrátili Daniel Sedin a také Ryan Kesler. Zápas nedohrál kvůli zranění nohy Henrik Sedin.

ANA ANAHEIM - FLA FLORIDA 6:2 (1:0, 4:2, 1:0)

Největším rozdílem ve skóre skončil duel mezi Anaheimem a Floridou. Ducks na domácím ledě moc často neprohrávají a neočekávalo se, že tomu bude dnes jinak. Florida se do poloviny zápasu držela. Dokonce zásluhou jedné branky Tomáše Fleischmanna snížila z 0:3 na 2:3, ale poté to tam Panthers napadalo a utkání bylo rozhodnuté. Ryan Getzlaf a Corey Perry vstřelili shodně jednu branku a na další dvě nahráli. Getzlaf se díky tomuto výkonu dostal na metu 600. bodů v NHL.