Pavelec opět čaroval, Pens deklasovali Columbus

05. 12. 2010, 07:15 » Review - Autor: David Mekleš

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Ondřej Pavelec zazářil v duelu proti Washingtonu a dovedl svůj tým ke dvěma bodům. Pittsburgh vyhrál podeváté v řadě a Sidney Crosby opět bodoval. Ottawa doma opět nedala gól a prohrála 0:1 po nájezdech s Buffalem. V napínavé přestřelce vyhrála Tampa Bay 6:5 nad Coloradem. Toronto vyhrálo 3:2 po penaltách nad Bostonem. Z důležitého vítězství se mohou radovat hráči Dallasu a Floridy, za kterou však nechytal Tomáš Vokoun. Za Nashville odehrál parádní utkání Martin Erat, který třikrát úspěšně asistoval na gólech svých spoluhráčů.

TORONTO - BOSTON 3:2s (1:1, 0:0, 1:1, 1:0)

Toronto na svém ledě přivítalo rozjetý Boston, který ve svém posledním zápase porazil Tampu Bay vysoko 8:1 a předtím ještě silnou Philadelphii 3:0. Na tyto výhry však hosté nedokázali navázat a to i přesto, že Tim Thomas (38/40) odchytal další perfektní utkání. V samostatných nájezdech se předvedli krásnými góly "zelenáči" Nazem Kadri a Tyler Seguin. Rozhodující nájezd proměnil Phil Kessel, kterému v prvním vzájemném zápase publikum v Bostonu kromě tradičního bučení i ironicky skandovalo "Thank you Kassel". Samozřejmě v narážce na jeho výměnu do Toronta za tři volby v draftu. Z jedné z nich si poté Bruins vybrali Tylera Seguina.

Perličky:
* Phil Kessel odehrál proti Bostonu již 7 zápasů, ale na gól ze hry stále čeká. Zatím si proti svému bývalému celku připsal pouze jednu nahrávku. Kessel ve své kariéře zatím nedal branku proti třem klubům (Anaheimu, Bostonu, Calgary a St. Louis).
* Předvedl Tim Thomas zákrok roku, když vychytal Francoise Beauchemina?
* Tomáš Kaberle dnes odehrál za Maple Leafs svůj 845. zápas a dostal se na 8. místo v historických tabulkách Toronta v počtu odehraných zápasů před Darryla Sittlera (844). Opět se očekává, že Kaberle bude v průběhu této sezóny vyměněn, takže je otázkou jestli se v budoucnu posune ještě výše a nebo bude pro něj 8. místo konečné.

Statistické review zápasu najdete ZDE.

OTTAWA - BUFFALO 0:1s (0:0, 0:0, 0:0, 0:1)

Ottawa by možná potřebovala na domácí stadion půjčit fotbalové branky, protože Senators nedali doma gól již dlouhých 178 minut a 30 vteřin. To jsou téměř tři celé zápasy a ještě k tomu můžeme přidat i dnešní tři nájezdy. Přitom Senators nehrají až tak špatně, ale nedaří se jim v koncovce. Góly v Ottawě padají, ale jenom do domácí branky. O dnešní výhře Sabres rozhodl v nájezdech Thomas Vanek.

Perličky:
* Poslední gól doma za Senators vstřelil Chris Kelly v zápase proti Edmontonu (29. listopadu), když se trefil po šesti a půl minutách zápasu. Ve dvou dalších utkáních fanoušci gól svého mužstva neviděli.
* Ryan Miller (32/32) udržel druhé čisté konto v letošní sezóně.
* Další domácí zápas odehraje Ottawa 9. prosince proti New Yorku Rangers.

WASHINGTON - ATLANTA 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Atlanta se po porážce od Pittsburghu opět vrátila na vítěznou vlnu a to proti silnému Washingtonu. V brance Thrashers zazářil Ondřej Pavelec, který pochytal 45 ze 46 střel (sezónní maximum), které na něj šly. Kromě českého brankáře se výrazně pod vítězství podepsali také kapitán Andrew Ladd a Rich Peverley (oba 1+1).

Perličky:
* Dustin Byfuglien si připsal jednu nahrávku.
* Alexander Ovechkin konečně prolomil po devíti zápasech své střelecké trápení a vstřelil jediný gól svého týmu.
* V brance Capitals byl Semyon Varlamov (30/33).

COLUMBUS - PITTSBURGH 2:7 (0:4, 1:3, 1:0)

Pittsburgh se na ledě Columbusu předvedl ve výborném světle, ale po první třetině už nebylo o co hrát, protože hosté vedli 4:0 a dalo se předpokládat, že už si vedení vzít nenechají. Ve druhé třetině Penguins přidali další tři branky a velké množství jejich fanoušků v hale si žádalo "desítku", která nakonec nepadla. Blue Jackets prohráli popáté v řadě.

Perličky:
* Sidney Crosby si prodloužil svoji bodovou sérii na 15 zápasů. Dnes vstřelil dvě branky svého týmu.
* Pittsburgh vyhrál podeváté v řadě, což je třetí nejdelší vítězná série v historii klubu.
* Evgeni Malkin nehrál, protože má poraněné koleno, na kterém předtím dlouhou dobu nosil ortézu.

TAMPA BAY - COLORADO 6:5 (1:1, 3:1, 2:3)

Hodně divoké utkání se hrálo na ledě Tampy Bay, kam přijelo Colorado. Ještě do 56. minuty zápasu však bylo utkání poměrně jednoznačné. Lightning vedli 6:3 a směřovali k cenné výhře, ale Colorado se nevzdalo a ještě zápas dvěma góly zdramatizovalo, ale na vyrovnání už bylo moc pozdě. V dresu domácích se nejvíce předvedli Simon Gagne a Martin St. Louis (oba 1+2). Za Colorado si připsal první body Tomáš Fleischmann (0+2) a prosadil se i Milan Hejduk (1+1).

Perličky:
* Steven Stamkos nebodoval.
* Peter Budaj (33/39) a Dan Ellis (19/24) to dnes neměli jednoduché.
* Nejvíce času z hráčů v poli strávil na ledě Brett Clark (22 minut a 40 vteřin).

NASHVILLE - CAROLINA 5:2 (3:1, 0:1, 2:0)

Martin Erat se podílel na třech z pěti gólů Nashvillu a měl tak velký podíl na vítězství svého týmu. Predators o svém triumfu rozhodli v první třetině, kterou vyhráli 3:1. Carolina sice ve druhé třetině snížila na rozdíl jedné branky, ale domácí si výsledek pohlídali a v posledním dějství ještě přidali další dvě branky.

Perličky:
* V brance Predators nastoupil Anders Lindbäck (28/30), protože Pekka Rinne je zraněný.
* Za Carolinu vstřelil druhý gól v zápase i v sezóně Jiří Tlustý.
* Tuomo Ruutu zakončil zápas se třemi zápornými body v hodnocení +/-.

DALLAS - MINNESOTA 4:3p (1:0, 1:1, 1:2, 1:0)

Dallas vyhrál sice až po prodloužení, ale potvrdil výtečnou formu z poslední doby. Stars si připsali šesté vítězství v řadě, naopak Wild prohráli popáté za sebou. Jeden gól za Minnesotu vstřelil Martin Havlát, Marek Židlický mu na něj nahrával.

Perličky:
* Chuck Kobasew se vrátil do sestavy Wild po 14ti zápasech, které vynechal kvůli zranění tříšel a také kvůli osobním problémům (vážné zdravotní potíže jeho maminky).
* Marek Židlický strávil na ledě 27 minut a 40 sekund (sezónní maximum).
* Další zápas čeká Minnesotu až 9. prosince, takže tým má dostatek času, aby popřemýšlel o svých výkonech. Je také možné, že se dočkáme od Wild nějaké výměny.

PHOENIX - FLORIDA 1:2s (0:0, 1:1, 0:0, 0:1)

O obě branky v základní hrací době se postarali čeští hokejisté. Floridu nejdříve ve druhé třetině poslal do vedení Michael Frolík, za domácí o necelých šest minut později odpověděl Martin Hanzal. Samostatné nájezdy rozhodl v 5. sérii Michael Frolík. Za Floridu nenastoupil v brance Tomáš Vokoun, ale jeho náhradník Scott Clemmensen (40/41) a Florida se mohla radovat po dvou porážkách z vítězství.

Perličky:
* Keith Yandle a Derek Morris měli oba přes 30 minut času stráveného na ledě.
* Radek Dvořák se ve 2. třetině zranil, když narazil hlavou do mantinelu a do zápasu se již nevrátil.
* Do Jobing.com Arény přišlo 10.334 diváků.

EDMONTON - ST LOUIS 2:1p (0:0, 0:0, 1:1, 1:0)

Andy McDonald dostává puk od spoluhráče ve středním pásmu, rozjíždí se směrem do útočného pásma a poté mu podklouzne brusle, nepříjemně padá pod nohy Shawna Horcoffa a poté zůstává zraněný ležet. Kotouč směřuje na hůl obránce Ryana Whitneyho, který ho okamžitě posílá na Taylora Halla a ten jede sám na Jaroslava Haláka a dává vítězný gól nastavení. Tak nějak by se dal popsat rozhodující moment zápasu. Velmi dobrý zápas má za sebou Nikolai Khabibulin, který odchytal od svého návratu z marodky zatím dvě utkání a inkasoval v nich pouze jediný gól z 65 střel. Edmonton dnes vyhrál počtvrté v řadě.

Perličky:
* Taylor Hall vstřelil v posledních dvou zápasech tři branky.
* Vladimír Sobotka odehrál 18 minut a 13 vteřin, ale nebodoval.
* St. Louis prohrálo popáté v řadě.

LOS ANGELES - DETROIT 3:2p (0:1, 2:1, 0:0, 1:0)

Utkání skončilo po normální hrací době 2:2 a o vítězství musely rozhodnout až prodloužení, ve kterém se prosadil Anže Kopitar. Detroit prohrál po čtyřech výhrách v řadě. Los Angeles vyhrálo podruhé za sebou.

Perličky:
* Kings hrají další zápas až 9. prosince proti Calgary.
* Kris Draper se vrátil po zranění do sestavy Detroitu, ale odehrál pouze 5 minut a 14 vteřin. Zkušený útočník kvůli kýle a problémům s třísly vynechal 23 zápasů.
* Chris Osgood (22/25) se představil v brance Red Wings. Zkušený brankář chytal poprvé od 30. října.