Aleš Hemský po hattricku: Vážím si každého gólu, tolik jich nedávám

05. 11. 2012, 08:00 » Extraliga - Autor: Barbora Valášková

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Pardubický klenot Aleš Hemský ukázal v 19. kole Tipsport extraligy naplno svoji kvalitu. Čistým hattrickem zásadně dopomohl HC ČSOB Pojišťovně Pardubice k zisku tří bodů po výhře 5:2 nad HC Slavií Praha. Na první a druhý gól mu nahrával David Krejčí, jednu asistenci si připsal i třetí hráč z NHL v pardubickém dresu Jakub Kindl.

Blafák za ležícího brankáře Kopřivu, přesná střela přes obránce, najetí před bránu zakončené blafákem nad vyrážečku. A rázem byl na světě hattrick pardubického šikuly. „Člověk si to ještě více užívá, když se vyhraje a může si to po zápase v klidu vychutnat,“ měl radost Hemský.

Jednalo se o jeho premiérový hattrick v české nejvyšší soutěži. „Já jsem tady nehrál tak dlouhou. Jen když mi bylo asi šestnáct nebo sedmnáct a to jsem hrál jen jeden nebo dva zápasy. Potom jsem zde hrál při minulé stávce, ale to jsem hattrick nedal. Já těch gólů zase tolik nedávám, takže si vážím každého gólu,“ řekl Aleš Hemský, který má na kontě už jedenáct gólů během šestnácti zápasů v letošní sezóně.

Pardubice si vítězstvím nad Slavií spravili chuť po páteční porážce 6:9 s Jágrovým Kladnem. „My jsme si po tom nepovedeném zápase říkali, že jsme hráli špatně. Říkali jsme, že musíme být více agresivní, musíme více bránit a hrát, jako když je to nula nula, hrát pohromadě, bránit střední pásmo. Což si myslím, že se nám v tomto zápase povedlo a všichni hráli výborně. Hráli jsme jako pětka. Každá pětka hrála dobře. Vyráželi jsme do protiútoků, což jsme si říkali a dávali jsme z toho góly. Takže myslím, že to byl lepší výkon, než před tím,“ zhodnotil zlepšení pardubický útočník s číslem 83 na zádech.

Trenér domácích Pavel Hynek se právě po pátečním zápase zlobil, že nikdo nechce dělat černou práci a trpí tím tak výkony každé pardubické formace. „To není jen o jednom hráči, nebo kdo tam hraje dozadu. Prostě pětka musí fungovat jako celek a hrát pospolu. Když tam někdo není, tak tam musí být někdo jiný a to jsme nedělali. Nehráli jsme vůbec agresivně, nechávali jsme je hrát, dali jsme jim respekt. Čím více takovým hráčům dáte respekt, tím z vás udělají většího blbce. Takže v zápase se Slávií jsme hráli fakt úplně jinak. Musím pochválit, že všichni hráli dobře,“ myslí si o tomto problému Hemský.

V NHL se o víkendu znovu rozběhla jednání, byť na nich nebyli přítomni oba hlavní aktéři Gary Bettman a Donald Fehr. V sobotu se na tajném místě sešli Bill Daly a Steve Fehr. V jednání hodlají pokračovat i z kraje tohoto týdne. „Doufáme, že to bude krok dopředu, ale zatím těch kroků dopředu moc nebylo. Uvidíme, co se dozvíme za pár dní a tento týden a jestli budou vyjednávat. Hlavní je, že vyjednávají a že se o něčem baví, než když vůbec nemluví. Ale je to byznys, takže uvidíme, co se stane,“ vyjádřil svůj názor k aktuální situaci v zámoří Aleš Hemský.

V Evropě nás momentálně čeká reprezentační pauza, Pardubice svůj další zápas sehrají až 14.11. Pokud by se vyjednávání skutečně pohnula kupředu, mohl teoreticky Aleš Hemský odehrát proti Slavii svůj poslední zápas v pardubickém dresu. „S tím počítáme, mohlo se to stát před tím, může se to stát teď. To je prostě realita. Já se zabalím za jeden den a můžu odjet. Je to realita, se kterou všichni hráči počítají a doufají. Ale když tady nastoupíte, tak na to nemyslíte a hrajete za ten svůj tým,“ uzavřel.