Výluka NHL: 14. kolo české extraligy 2012/2013

22. 10. 2012, 21:00 » Extraliga - Autor: Michal Sobotka

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Česká extraliga začala svou druhou čtvrtinu. Výčet všech hráčů NHL, kteří se včera na ledech sedmi stadionů představili, dnes bude opravdu hojný, takže se máte na co těšit.

A začneme v Pardubicích, kam přijel Třinec. Utkání plné zvratů nakonec vyhráli domácí o jednu branku (5:4). Vítkovice po drsné prohře s Libercem uspokojily fanoušky vítězstvím 4:1 nad Českými Budějovicemi. Kladno vyprodalo libereckou Tipsport arénu a odvezlo si také všechny tři body za výhru 3:1. Stejným poměrem zdolalo Brno chomutovské Piráty. Jediný duel, který se nerozhodl po šedesáti minutách, byl ten na Slavii, kde vyhrál po nájezdech Zlín. Plzeň vyhrála poměrem 2:1 v Litvínově. A Karlovy Vary doma po Kladnu udolaly také pražskou Spartu.

TM: 8 | +/-: -6
Jakub Kindl prožil opět povedený večer. Na ledě byl u dvou vstřelených branek svého celku, takže v konečném zúčtování pro něj tato statistika vyzněla velmi dobře. Na svém kontě má po včerejšku i o jednu asistenci navíc. Obránce Detroitu nahrával na vyrovnávající gól v 53. minutě, kdy po jeho asistenci srovnával David Krejčí.

Aleš Hemský - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
Ales Hemsky
ALEŠ HEMSKÝ EDM
Pravé křídlo
GP: 11 | G: 6 | A: 6 | Body: 12
TM: 12 | +/-: -2
Dvoubodový večer pro Aleše Hemského. Třineckou ocel dokázal roztavit dvěma přesnými zásahy. Obě dvě trefy zaznamenal už v gólově bohaté první třetině. První branku dal téměř přesně v polovině první třetiny. Druhý pak v polovině 17. minuty, kdy zacílil přesně po nahrávce Roberta Kousala. Krom toho si také čtyři minuty poseděl u trestoměřičů. V hodnocení účasti na ledě zaznamenal dva body a už se téměř dostal ze záporné bilance, kterou od začátku působení v extralize nastřádal.
David Krejčí - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
David Krejci
DAVID KREJČÍ BOS
Centr
GP: 7 | G: 4 | A: 3 | Body: 7
TM: 6 | +/-: 0
David Krejčí prožil vydařený vstup do české extraligy. Svou normu bod na zápas splnil i tentokrát, když se jednou střelecky prosadil. V 53. minutě využil nahrávky Jakuba Kindla a parádní střelou z první propálil Šimona Hrubce v bráně třineckých Ocelářů. Do plusového hodnocení se zatím nedostal.

Rostislav Klesla - HC Oceláři Třinec
Rostislav Klesla
ROSTISLAV KLESLA PHX
Obránce
GP: 10 | G: 0 | A: 0 | Body: 0
TM: 8 | +/-: 0
Dvě protrpěné minuty na trestné lavici. Jinak nic víc. Klesla stále jako jeden z mála hráčů čeká na své první extraligové body a platí to i po zápase v Pardubicích, kde si jen odseděl zmiňované dvě trestné minuty.

Andrew Ference - HC Mountfield České Budějovice
Andrew Ference
ANDREW FERENCE BOS
Obránce
GP: 4 | G: 0 | A: 1 | Body: 1
TM: 2 | +/-: 0
Při neúčasti obránce Poláka se stal Andrew Ference jediným hráčem ze zámoří, který nastoupil v duelu ve Vítkovicích. Čeká se také na Václava Prospala, Martina Hanzala a Milana Michálka, kteří však stále čekají se svými prvními starty. Ference včera neprožil zrovna ideální den, protože se na ledě objevil u dvou obdržených branek.

Ladislav Šmíd - Bílí Tygři Liberec
Ladislav Smid
LADISLAV ŠMÍD EDM
Obránce
GP: 10 | G: 1 | A: 4 | Body: 5
TM: 20 | +/-: 0
Ladislav Šmíd se zapsal do zápasu osobním desetiminutovým trestem. Odehrálo se to chvíli před koncem, kdy už Liberec prohrával s Kladnem o dvě branky. Ve statistice +/- se dostal na nulu, byl u jedné obdržené branky. Porážce Liberce s Kladnem ale nakonec ani on nezabránil.

Marek Židlický - Rytíři Kladno
Marek Zidlicky
MAREK ŽIDLICKÝ NJD
Obránce
GP: 12 | G: 1 | A: 8 | Body: 9
TM: 18 | +/-: 6
Tak se Marek Židlický přeci jen dočkal. Ve dvanáctém zápase první trefa. V Liberci propálil v přesilovce ve čtvrté minutě vše, co mu stálo v cestě. Obránce New Jersey celkově patří mezi hodně bodující obránce, v současné době šestý nejproduktivnější ve statistikách obránců z celé ligy.

Tomáš Kaberle - Rytíři Kladno
Tomas Kaberle
TOMÁŠ KABERLE MTL
Obránce
GP: 9 | G: 1 | A: 4 | Body: 5
TM: 2 | +/-: 2
V Liberci prožil Tomáš Kaberle stejný příběh, jako Marek Židlický. V minulé výluce se trefil v základní části osmkrát, dnes se prosadil v novém ročníku poprvé. V devíti zápasech zatím zaznamenal pět bodů a také on potvrzuje, že patří mezi velmi produktivní obránce. To je o obránci Montrealu ale známé.

Jiří Tlustý - Rytíři Kladno
Jiri Tlusty
JIŘÍ TLUSTÝ CAR
Centr
GP: 12 | G: 7 | A: 5 | Body: 12
TM: 4 | +/-: 7
Jiří Tlustý včera zahodil jednu velmi dobrou brankovou příležitost. Jak se Kladenští nedokázali prosadit ve třetí třetině, už se skoro zdálo, že by domácí mohli z nějaké ojedinělé šance vyrovnat. Nakonec ale dovedli Středočeši utkání ke zdárnému konci a to i přes to, že v jejich sestavě chyběl hvězdný Jaromír Jágr. Ten se podle nejnovějších spekulací neobjeví na ledě ani v úterý.

Tomáš Plekanec - Rytíři Kladno
Tomas Plekanec
TOMÁŠ PLEKANEC MTL
Centr
GP: 12 | G: 8 | A: 8 | Body: 16
TM: 10 | +/-: 7
Za celý tým si v minulém týdnu sypal popel na hlavu. Za včerejší výkon ale musel být spokojený. Rytíři dobře zvládli utkání v Liberci a nic na tom nezměnila ani kontaktní branka Petra Nedvěda. Tomáš Plekanec vyšel v tomto utkání opět naprázdno. Z počáteční "jízdy" tak trochu sešlo.

Michael Frolík - Piráti Chomutov
Michael Frolik
MICHAEL FROLÍK CHI
Centr
GP: 9 | G: 9 | A: 4 | Body: 13
TM: 0 | +/-: 4
Skvělé výkony předvádí Michael Frolík v dresu chomutovských Pirátů. V Brně svým výkonem týmu ke třem bodům nepomohl, přesto si na své konto připsal asistenci. V deváté minutě přihrával na jedinou chomutovskou branku obránci Pulpánovi.

Vladimír Sobotka - HC Slavia Praha
Vladimir Sobotka
VLADIMÍR SOBOTKA STL
Centr
GP: 12 | G: 6 | A: 9 | Body: 15
TM: 4 | +/-: 6
Nejproduktivnější hráč Slavie se včera neprosadil. Chyběl mu znovu parťák Roman Červenka, který svým spoluhráčům držel palce z jednoho ze sky boxů, které se v O2 Areně nachází. Sobotku nahradil mladík Tomáš Hertl, kterého na letošním draftu získalo San Jose.

Tuukka Rask - HC Škoda Plzeň
Tuukka Rask
TUUKKA RASK BOS
Brankář
Statistiky: 6-0-1
GAA: 1.94 | SV: 93.24%
Tuukka Rask si včera zase o něco vylepšil extraligové statistiky. V Litvínově pochytal třicet střel a za svá záda pustil jen jednu jedinou. Jeho úspěšnost dosáhla téměř 97%. Celkově jsou jeho čísla o něco menší, ale i tak mají velmi vysokou hodnotu. Rask zatím ani jednou neprohrál zápas v základní hrací době.

Andrew MacDonald - HC Energie Karlovy Vary
Andrew MacDonald
ANDREW MACDONALD NYI
Obránce
GP: 4 | G: 0 | A: 2 | Body: 2
TM: 2 | +/-: -2
Produktivní je obránce Islanders překvapivě dost. Hlavně ale přivedl do obrany Energie trochu důrazu. Se Spartou nebodoval, naopak si připsal jeden záporný bod do hodnocení účasti na ledě.

Michal Neuvirth - HC Sparta Praha
Michal Neuvirth
MICHAL NEUVIRTH WSH
Brankář
Statistiky: 1-8-0
GAA: 3.51 | SV: 90.65%
Jestliže si Rask může pochvalovat své statistiky, tak o Michalu Neuvirthovi platí něco jiného. V devíti zápasech jen jedna jediná výhra a čísla tedy také nemá oslňující. Ostatně jako celá Sparta, která jako jediný tým nezískala doposud ani dvojciferný počet bodů.