Jestliže se Chomutov dostane do dobrého postavení či jakéhokoliv dalšího případu dobré střelecké šance, hledejte na počátku celé akce Michaela Frolíka. Alespoň ve větším počtu případů se stává, že zrod takovýchto situací je na Frolíkově hokejce. Dnes večer proti Kometě Brno tomu nebylo jinak. Dvojice dvou zámořských akvizic Frolík z Chicaga a Milan Jurčina z NY Islanders na sebe upoutala pozornost hned, jakmile se jim dostalo první příležitosti hrát power play. Slovenský bek rozehrával u modré, Frolík uvolnil spoluhráče Lukáše Pulpána a o snížení na 2:1 bylo postaráno.
Tento gól byl z chomutovského pohledu jediným světlým okamžikem celého utkání, jelikož se nikdo další z Pirátů neprosadil. Načež Kometa nepovolila, ale až do konce utkání měla plné ruce práce. Hlavně s Frolíkem. I tak si Brno ještě jednou brankáře Milana Řehoře vychutnalo a doma ponechalo tři body.
Strůjce jediné trefy Chomutova přiznal, že bod potěší, ale prohra je prohra.
Na začátku druhé třetiny bylo hodně vyloučených a Kometa vás dostávala pod tlak. Myslíte, že to byl bod zlomu, kdy se rozhodlo o zápase?
Myslím, že ne. V polovině utkání je ještě dost času. Spíše jsme zaspali na začátku, kdy to bylo ještě 0:0. Bojovali jsme až do konce, bohužel jsme nedali kontaktní gól na 3:2 a to rozhodlo.
Co se vyloučení týče, bylo jich na obou stranách opravdu mnoho, ale domácí fanoušci pociťovali jakousi zaujatost sudích. Z vašeho pohledu to bylo jak?
Těžko říct, nechtěl bych rozhodčí nijak posuzovat. Ale oslabení bylo opravdu hodně. Musíme se jich vyvarovat, jelikož nás stojí opravdu hodně sil. Říkáme si to pořád, ale pořád i faulujeme.
Vnímáte vy, jakožto dočasná výpomoc ze zámoří, odvěkou rivalitu Chomutova a Brna, například ještě z dob první ligy?
Divákům se vždycky něco nelíbí. Nebo s výroky rozhodčích nejsou spokojeni. Obzvlášť, když je to proti jejich domácímu týmu. To k hokeji patří.
Třináct bodů v devíti zápasech - pozoruhodná bilance. Čím to je? Pomalejším hokejem, kvalitnější přípravou?
Hokej je zde na velice dobré úrovni. Extraliga je dobrá soutěž. Je v tom i trochu štěstí, občas mě to jen trefilo. Snažím se na sobě pořád pracovat. Je sice hezký, že jsem týmu dnes pomohl, ale prohráli jsme. Musíme se ponaučit a jít dál.
Vzpomenete si občas, že byste mohl takovéto výkony předvádět v NHL?
Tak určitě bych byl rád, kdybych to předvedl i tam, ale je to úplně něco jiného. Menší hřiště, rychlejší hra a ice-timu nemám tolik, jako tady. Je tam daleko více kvalitnějších hráčů a prostoru méně. Byl bych rád, kdybych navázal.
Čím dál tím více hokejistů NHL poukazuje na hrozbu, že by se někteří kvalitní hráči nemuseli z evropských lig do zámoří vracet. Co vy na to?
Tak NHL je nejlepší soutěž a já jen doufám, že se konečně dohodnou (NHL a NHLPA - pozn. redaktora) a budeme se moct všichni vrátit. Není to nic příjemného a možná ti starší hráči, když jim vezmou větší počet peněz, popřemýšlí o tom, jestli nezůstat tady.