Výluka NHL: 6. kolo české extraligy 2012/2013

28. 09. 2012, 21:30 » Extraliga - Autor: Michal Sobotka

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Jestliže včera nastoupil k předehrávce 6. kola extraligy jediný hráč z NHL, dnes jich bylo k vidění požehnaně. Nejvíce pozornosti bezesporu poutalo Kladno, ale zajímavý moment se měl odehrát také v Liberci a to vlastně ještě před samotným začátkem zápasu.

Aleš Hemský, spolu s Jakubem Kindlem, čelil v domácí premiéře slávistické dvojici Červenka - Sobotka. Romanu Polákovi ve Vítkovicích zatím stále nečelil finský brankář Tuukka Rask. Premiérový start si v českobudějovickém dresu připsal obránce Columbusu Radek Martínek. O Kladnu už bylo řečeno, poslední zápas, který zajímal fanoušky NHL, se hrál v Liberci, kde hostoval Zlín. Liberec může v době výluky počítat s brankářem Pavelcem a obráncem Šmídem. Jeden z nich však dnes nenastoupil.

TM: 0 | +/-: -5
Aleš Hemský se poprvé představil na domácím ledě před pardubickými fanoušky. O vydařené premiéře ale nemůže být ani řeč. Měl sice výrazný podíl na první pardubické brance, ale zároveň byl u čtyř obdržených gólů a do +/- si tak zapsal nelichotivé -3 body. Jeho mateřský klub, Pardubice, na Slavii nestačil poměrem 2:5. Další šanci na opravu bude mít Hemský v neděli, kdy se jeho tým představí proti rozjeté karlovarské Energii.
Jakub Kindl - HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
Jakub Kindl
JAKUB KINDL DET
Obránce
GP: 3 | G: 0 | A: 0 | Body: 0
TM: 0 | +/-: -4
Jakub Kindl má za sebou třetí zápas a ani jeden nevyhrál. Dnes si poprvé nepřipsal záporné body do statistik +/-. Obránce Detroitu stále čeká na své první body v letošní sezoně. Jestli se mu povede nějaké získat, to se dozvíme nejdřív v neděli.

Vladimír Sobotka - HC Slavia Praha
Vladimir Sobotka
VLADIMÍR SOBOTKA STL
Centr
GP: 5 | G: 2 | A: 6 | Body: 8
TM: 4 | +/-: 3
Vladimír Sobotka se dnes stal hrdinou Slavie na ledě Pardubic. Sám si totiž do statistik připsal čtyři body a jeho celkový součet se v současné chvíli zastavil na osmi bodech. V 7. minutě dnešního zápasu už měl na kontě dvě asistence, když nahrával na branky Kadlece a Červenky. Ve 21. minutě se zapsal poprvé a naposledy mezi střelce a svůj celkový účet završil v 59. minutě, kdy přihrával na gól na 4:2.

Roman Červenka - HC Slavia Praha
ROMAN ČERVENKA CGY
Centr
GP: 4 | G: 3 | A: 5 | Body: 8
TM: 12 | +/-: 5
Roman Červenka byl dnes vidět úplně stejně jako Vladimír Sobotka. Také on si totiž vylepšil statistiky čtyřmi body. V 5. minutě ideálně našel obránce Kadlece, který otevřel skóre zápasu. V 7. minutě skóroval sám a další dvě asistence si, stejně jako Sobotka, připsal ve 21. a 59. minutě. Svůj bodový účet tak během jednoho zápasu dokázal hráč s číslem 10 zdvojnásobit.

Radek Martínek - HC Mountfield České Budějovice
Radek Martinek
RADEK MARTÍNEK CBJ
Obránce
GP: 1 | G: 0 | A: 0 | Body: 0
TM: 0 | +/-: 0
Obránce Radek Martínek se po osmi letech znovu objevil v dresu Českých Budějovic. S týmem trénoval od začátku týdne a jeho dnešní start tak byl předpokládaný. On osobně se sice do zápasu nezapsal žádnými statistikami, ať už kladnými, nebo zápornými, ale jeho tým v Brně prohrál poměrně vysoko (5:1). V neděli se Martínek poprvé představí domácím fanouškům a lehké to mít nebude, přijede Kladno.

Roman Polák - HC Vítkovice Steel
Roman Polak
ROMAN POLÁK STL
Obránce
GP: 3 | G: 1 | A: 1 | Body: 2
TM: 4 | +/-: 0
Ve třetím zápase už Roman Polák bodovat nedokázal, přestože byl u branky, které gólem skončila, ale nakonec nebyla uznána. Vítkovicím se navíc nepovedlo dovést zápas k nějakému bodovému zisku. Doma s Plzní celý zápas ostravský celek pouze dotahoval a nakonec padl po šedesáti minutách v poměru 3:2.

TM: 10 | +/-: 3
Opora obrany a hrál znovu ve dvou obranných párech. Jeho čas na ledě by se opět pohyboval kolem třiceti minut na zápas a to ještě strávil čtyři minuty na trestné lavici. Důležitý je i jeho ofenzivní příspěvek a dnes to platí zejména o gólu na 3:1, kdy přes celé hřiště krásně uvolnil Tomáše Plekance, jenž posunul na Tlustého a ten definitivně rozhodl.

Tomáš Kaberle - Rytíři Kladno
Tomas Kaberle
TOMÁŠ KABERLE MTL
Obránce
GP: 2 | G: 0 | A: 2 | Body: 2
TM: 2 | +/-: 1
Proti Pardubicím odehrál Tomáš Kaberle první zápas a byla na něm znát nerozehranost. Dnes byste téměř nepoznali, že hrál zápas po téměř šesti měsících. Kaberle spolehlivě zapadl do druhého obranného páru, kde se vedle něj vystřídali Procházka s Piskáčkem. Se spoluhráči z NHL nastupuje jen v přesilovkách. Dnes si ale Kaberle připsal jednu asistenci, ve 44. minutě nahrál na vítěznou branku Kladna.

Jiří Tlustý - Rytíři Kladno
Jiri Tlusty
JIŘÍ TLUSTÝ CAR
Centr
GP: 5 | G: 5 | A: 4 | Body: 9
TM: 2 | +/-: 6
Jiří Tlustý dnes vyhrál Kladnu zápas. Nebyl na to pochopitelně sám, ale právě jeho dvě přesné trefy výrazně pomohli Středočechům ke čtvrté výhře v řadě. Svůj první gól, a zároveň vítězný, si schoval na 44. minutu, kdy přesně doklepl volný kotouč před chomutovskou brankou. Druhou trefou uklidnil Kladno v 57. minutě.

Tomáš Plekanec - Rytíři Kladno
Tomas Plekanec
TOMÁŠ PLEKANEC MTL
Centr
GP: 5 | G: 6 | A: 6 | Body: 12
TM: 0 | +/-: 7
Tomáš Plekanec dnes sice nebodoval tak, jako v minulých zápasech, ale přesto měla jeho jediná asistence na výhře velký podíl. Sám centr Montrealu měl svoje šance, ale ty neproměnil. Po 15. sekundách Řehoře nepřekonal a v půlce zápasu, při kladenském oslabení, dostal přihrávku od Tlustého a orazítkoval tyč domácí branky. Jeho asistence přišla v 57. minutě, kdy nabíjel Tlustému.

Jaromír Jágr - Rytíři Kladno
Jaromir Jagr
JAROMÍR JÁGR DAL
GP: 5 | G: 2 | A: 8 | Body: 10
TM: 4 | +/-: 7
Znovu na něj byl upřena největší pozornost. Chomutovským hráčům se dařilo Jágra v některých momentech zastavit, ale i přes veškerou snahu si "68" šance vypracovala a také měla prsty v rozdílové brance. Byl to právě on, kdo ve 44. minutě dostal kotouč na Tomáše Kaberleho, který posunul na Tlustého a ten rozhodl. Desátý bod pro Jágra v letošní sezoně a majitel Rytířů má zatím našlápnuto k lepším statistikám, než měl při minulé výluce.
Ladislav Šmíd - Bílí Tygři Liberec
Ladislav Smid
LADISLAV ŠMÍD EDM
Obránce
GP: 3 | G: 1 | A: 3 | Body: 4
TM: 6 | +/-: 1
Ondřej Pavelec se dnes neobjevil v brance Liberce a pouze kryl záda Marku Pincovi, to byla asi největší zpráva před začátkem zápasu. Divoké utkání, které skončilo 7:5, mělo ale stejně jiného hrdinu. Obránce Ladislav Šmíd si připsal za tři asistence tři body. Ačkoli sám o sobě tvrdí, že je defenzivním obráncem. Dnes asistoval u druhé, třetí a šesté branky libereckých Bílých Tygrů.