Čtyři brankáři v akci, hattrick Stamkose a dva pětibodoví hráči

19. 11. 2010, 07:25 » Review - Autor: Pavel Nadrchal

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Blýská se na lepší časy? V posledních dnech se s vysokými výhry/prohry setkáváme na denním pořádku. Sedm vstřelených gólů na jedné straně není výjimkou. Ale aby v zápase padlo hned 15 gólů? Neuvěřitelné! V zápase se vystřídali hned čtyři brankáři, což připomíná duel mezi Mladou Boleslaví a Karlovými Vary, který se hrál tento týden. Ale tady byli střelci ještě žíznivější. Na straně vítězného týmu si připsal hattrick Steven Stamkos a společně s ním dosáhl mety pěti bodů za zápas Martin St. Louis.

PHILADELPHIA - TAMPA BAY 7:8 (5:4, 2:3, 0:1)

Steven Stamkos zaznamenal svůj druhý hattrick v sezóně a Tampa potřebovala každý jeho gól, aby udolala svého protivníka. Ke třem gólům navíc přidal stejný hráč dvě asistence a byl tak vyhlášen hlavní hvězdou večera.

Za zmínku stojí fakt, že brankové hody, tedy výsledek, který můžete vidět, je "pouze" za polovinu utkání! Vždyť po polovině utkání byl stav 7:6 pro Philadelphii. Kdyby oba týmy odehrály druhou polovinu utkání jako tu první, mohli jsme se dočkat skóre 14:12, jako by se hrála exhibice. Ale nestěžujme si, i takovýto výsledek v běžném utkání je ojedinělý.

Flyers vyrovnali svůj rekord v počtu nastřílených gólů v utkání, když zápas prohráli. Přeci jenom nastřílet sedm branek a ze zápasu si neodnést ani jeden bod, se často nestává.

"Nikdy jsem nezažil něco takového jako je tohle, ani v nižší soutěžích," řekl Stamkos, 20letá hvězda, která vede kanadské bodování s 19 góly a 35 kanadskými body. "Bylo to, jako bychom se vrátili do 80. let a góly se stříleli z leva, prava ale i z prostředku hřiště."

V šesté minutě třetí třetiny vstřelil Nate Thompson rozhodující brejkový gól na 8:7 pro Blesky z Tampy.

Philadelphia, která v úterý přerušila v Montrealu 10ti zápasovou šňůru bodování ze zápasů, se musela poklonit svému protivníkovi již podruhé v řadě.

Minulou sezónu byl právě Steve Stamkos jediným hráčem, který dokázal držet krok v počtu nastřílených gólů se Sidney Crosbym, když oba zaznamenali 51 gólů. Nyní má Stamkos na svém kontu z 19 zápasů už 19 gólů a pokud mu bude sloužit zdraví, zcela jistě překoná 50ti bodovou hranici.

"Je to automat," řekl Thompson. "Pokaždé když dostane puk v okolí branky, devět z 10 ran promění."

Hráči se vyznamenali. 15 gólů vstřelili z 64 ran, což je v průměru gól na 4,2 střely.

"Byl to neuvěřitelný zápas a jsem rád, že jsem toho byl součástí," řekl Stamkos. "Pokud bych byl brankářem, byl bych vystrašen. Vždyť všechno si našlo cestu do sítě."

Perličky:
* 29 hráčů si připsalo v zápasu alespoň bod.
* Rekord NHL v počtu gólů za sezónu je 12 a rekord se zrodil ve druhé třetině zápasu Buffala Sabres a Toronta Maple Leafs, 19. března 1981. Sabres zaznamenali devět z 12 gólů.
* Stamkos v kariéře nastřílel tři hattricky.
* Lightning nastříleli a zároveň si nechali dát nejvíce gólů za zápas v sezóně.