MS 2012: Malkin zaznamenal hattrick a Rusové jsou ve finále

19. 05. 2012, 19:00 » Mistrovství světa - Autor: Michal Sobotka

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Od půl druhé začalo první semifinále mistrovství světa. Finsko vyzvalo před domácími fanoušky ruský výběr a ačkoli od 8. minuty vedlo, utrpělo těžkou porážku.

Utkání přitom, jak už bylo řečeno, začalo pro finský výběr výborně. V 8. minutě explodovala Hartwall aréna nadšením, když střelu obránce Janneho Niskaly tečoval jeden z ruských hráčů mimo dosah Varlamova. Rusko však má v týmu fantoma letošní sezony. Evgeni Malkin zase ukázal, jak je pro své týmy, ve kterých hraje, důležitý. V 16. minutě se k němu dostala sražená střela Nikitina, Malkin vybruslil před branku a střelou na vzdálenější tyč srovnal stav utkání. Navíc to od něj nebylo vše. Ke konci třetiny dostali Rusové možnost zahrát si přesilovku, Malkin se před brankou otočil s pukem a procedil ho skrz Vehanena.

V polovině 27. minuty upadl, nyní už nejproduktivnější hráč MS, v souboji s Järvinenem a zranil si loket. Zamířil do šatny a jeho místo zaujal na pár minut Alex Ovechkin. Nová pozice kapitána Washingtonu nabudila ještě víc a z Malkinova stínu vystoupil na konci 30. minuty, kdy mu spoluhráči udělali dostatečný prostor a Ovechkin zamířil přesně na přední tyč. Malkin se poté na led vrátil a zařadil se na svoje místo do první formace. Ve 38. minutě měli Rusové k dispozici další početní výhodu a právě zmiňovaný útočník vypálil přesně ke vzdálenější tyči.

Jestli za stavu 4:1 mysleli Finové na obrat, vyvedl je na začátku třetí třetiny z omylu Denis Kokarev. Ten 65 sekund po zahájení třetiny obkroužil branku a s pomocí brusle Ossiho Väänänena dopravil kotouč za Vehanena popáté. Šestý úder přidal zdrceným Finům Sergej Širokov, který pohodlně dopravil do sítě kotouč, jenž zůstal ležet za Vehanenem. Hokejisté Suomi se dočkali alespoň poslední branky v zápase. Nahození Järvinena tečoval mezi betony Varlamova Mikael Granlund. Rusko prošlo do finále bez větších problémů.

Rusko - Finsko 6:2 (2:1 2:0 2:1)
Branky: 16., 20. a 38. Malkin, 30. Ovechkin, 42. Kokarev, 49. Širokov - 8. Niskala, 57. Granlund.