MS 2012: Šampionát začal výhrou Američanů 7:2

04. 05. 2012, 14:41 » Mistrovství světa - Autor: Pavel Nadrchal

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Hokejové mistrovství světa 2012 otevřel duel mezi reprezentací Spojených států amerických a Francie. O favoritovi bylo rozhodnuto již na začátku a ve finských Helsinkách si favoriti nakonec s protivníkem poradili v poměru 7:2.

Jak už to v prvních zápasech favoritů bývá, dostávají první gól zápasu a pak se snaží zápas otočit. Tento zápas nebyl žádnou výjimkou. První se prosadili Francouzi a to ve 13. minutě díky Beschovi. Ještě v téže třetině vyrovnaval Okposo a do šaten se šlo za nerozhodnutého stavu 1:1.

Druhou třetinu začali lépe Američani a po brankách z 24. (Johnson), respektive 30. minuty (Ryan) vedla reprezentace USA již 3:1. Francie dokázala snížit ve 34. minutě na přijatelných 3:2, ale to bylo z její strany vše. V prostřední třetině se prosadil ještě Pacioretty a USA šlo do šaten po dvou třetinách s náskokem dvou gólů (4:2).

Ve třetí třetině si vítězství "Amíci" pohlídali a ještě navýšili na konečných 7:2. Favorit tak splnil svoji povinnost.

USA - Francie 7:2 (1:1, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 17. Okposo (Goligoski, Faulk), 24. Johnson (Lasch, Faulk), 30. Ryan (Pacioretty, P. Stastny), 40. Pacioretty (P. Stastny, Goligoski), 46. Slater (Palmieri), 51. Okposo (Fowler, Faulk), 58. Petry (Pacioretty, P. Stastny) - 13. Besch (Meunier, Auvitu), 34. Bellemare (S. Treille).

Rozhodčí: Fraňo, Jeřábek - Blümel (všichni ČR), Schrader (Něm.)
Vyloučení: 3:6, Využití: 2:0, Třetiny: 1:1, 3:1, 3:0
Diváci: 8402

Soupiska USA: Howard - Johnson, Fowler, Goligoski, Faulk, Petry, Butler, Braun - Ryan, P. Stastny, Pacioretty - Lasch, Slater, Okposo - Atkinson, Abdelkader, Palmieri - Crabb, Thompson, Dwyer - J.T. Brown. Trenér: Scott Gordon.

Soupiska Francie: Huet - Bachet, Hecquefeuille, Amar, Rouleau, Auvitu, Besch - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. Da Costa, Bellemare, S. Treille - Bertrand, B. Henderson, Roussel - Fleury, T. Da Costa, Guttig - Raux. Trenér: Dave Henderson.