Dostál v noci zářil, na vítězství jeho Ducks to nakonec nestačilo

04. 01. 2024, 14:00 » Review - Autor: Tomáš Novotný

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
V noci byly na programu dva zápasy. Devils zavítali na led Washingtonu a Toronto v rámci tripu po Kalifornii přijelo do Anaheimu. V akci byli i čeští hráči. Přičemž jeden z nich se vyznamenal. Na vítězství Anaheimu to nakonec nestačilo. Avšak po zápase se přepisovaly historické tabulky Ducks.

18, 15 a 22. Tolik střel vyslali hráči Toronta v jednotlivých třetinách zápasu s Anaheimem. V prodloužení pak přidali další dva pokusy. Zápas nakonec vyhráli 2:1, když na gól Vatrana odpověděl Tavares. Druhý bod pak vystřelil Auston Matthews, pro kterého to byl 30. gól v sezóně.

Na straně poražených zazářil Lukáš Dostál, který kryl 55 z 57 pokusů. Díky tomu překonal rekord jeho parťáka Gibsona, ten držel dosavadní maximum s 53 zákroky. Český brankář poprvé kapituloval až v 55.minutě. V přesilovkovém tlaku nejprve vytáhl dva pokusy Tavarese, pozdější střelu Nylandera zastavil vyrážečkou. Nahození Riellyho mu vypadlo na hranici brankoviště, kde rychleji zareagoval kapitán Tavares.

V prodloužení pak byl krátký na krásnou souhru Marnera s Matthewsem, která ukončila zápas. Dostál si hned vysloužil obrovský respekt hokejové veřejnosti a zároveň byl vyhlášen první hvězdou zápasu. "Toronto si dokázalo vybojovat přesilovky v 5na5. Mají tam obrovskou energii. Je obrovská škoda, že jsme nevyhráli, protože nás Dostál celý zápas držel," vysekl poklonu hlavní trenér Greg Cronin.

"Když se dostane do tempa a do svého módu, tak je elitním gólmanem. Je skvělý, je rychlý. V brance předvádí neskutečné kousky, nejde ho pak překonat. Je sice menšího vzrůstu, ale svojí mrštností vše vynahrazuje," pokračoval Cronin.

Do budoucna by se s Dostálem mohlo počítat, jakožto s jedničkou. Ducks stále trápí náladový John Gibson, který v letních měsících vyhrožuje tím, že za Anaheim nikdy nenastoupí. Kačeři budou mimo pozice play-off, což by otevřelo možnost účasti českého gólmana na MS v Praze.

V druhém zápase noci vyhráli Devils na ledě Caps 6:3.