Jsou výkony Sabres ovlivněny zraněním nebo je to jejich nový standard?

19. 11. 2021, 17:33 » Informace z klubů - Autor: Pavel Nadrchal

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
Vstup do sezóny měli hráči Buffala Sabres jako z partesu. Na úvod sezóny si pohráli s Montrealem Canadiens 5:1, aby poté udolali Arizonu Coyotes 2:1 po samostatných nájezdech a povedené první tři zápasy zakončili domácí výhrou nad Vancouver Canucks 5:2. Toto nikdo nečekal!

Co už lidé čekali více, bylo následné pouhé čtyři výhry ze 13 zápasů. A zatímco v předposledním zápasu dokázali vyhrát 2:1 na ledě Pittsburghu, poslední domácí zápas je vrátil zpátky na zem. Prohráli 0:5 s Calgary Flames.

Čtvrteční situace z konce druhé třetiny vypovídají o všem, nebo alespoň o současné situaci Sabres. Zbývali tři minuly a fanoušek Sabres v sekci 315 zakřičel: "Nula... chceme aspoň jeden!"

Když hlasatel řekl, že zbývá už jen minuta, z poloprázdného hlediště se rozlehl posměšný jásot.

Když hodiny odbily závěrečný klakson po druhé třetině, téměř všichni v KeyBank Center vypískali Sabres do šatny.

Nejlepší scénář? Sabres se musí hnout a i když to bude znamenat dání nejlepších hráčů týmu na stranu a zkusit to s jinými, je to možnost.
Nejhorší scénář? Blíží se půlnoc pro Popelka ze Sabres se promění.

Hráči Calgary pouze pozvedli hozenou rukavici a převálcovali Sabres 5:0. Flames skórovali ve druhé třetině třikrát během 100 sekund! A tak přiměli fanoušky k pískotu.

"Nikdo není spokojený s výsledkem," řekl náhradní kapitán Zemgus Girgensons.

Sabres mají nyní statistiku 7-7-2, což je vzhledem k předsezónnímu očekávání stále slušná bilance. Ale v posledních devíti zápasech mají statistiku 2-6-1, která budí k alarmu.

"Kdeš se dnes večer rozhledneš po místnosti, všichhni jsou rozklepaní. Nemyslím si, že by někdo dnes využil naplno svůj potenciál a my to víme," řeklo pravé křídlo Buffala, Vinnie Hinostroza.