Tampa slaví výhru, Voráček už v šestém zápase bodoval

16. 11. 2021, 06:15 » Review - Autor: Pavel Nadrchal

NHLportal.cz
(zdroj: NHLportal.cz)
V noci se nám odehrály pouze dva zápasy, ale bylo se na co dívat. Tampa Bay jednoznačně přejela NY Islanders. Podržel brankář a prosadily se známé opory jako Point a Stamkos. V Columbusu to bylo větší drama, kdy Columbus otáčel skóre v posledních šesti minutách z 2:3 na 5:3. Asistencí na obratu se podílel i český útočník Jakub Voráček, pro kterého asistence byla již 12. v sezóně a zároveň si připsal v šestém zápase za sebou kanadský bod.

TBL TAMPA BAY - NYI NY ISLANDERS 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Andrei Vasilevskiy si připsal 25 zásahů, Anthony Cirelli si připsal vítězný gól a bitku a Tampa Bay Lightning udolala New York Islanders v poměru 4:1.

Za Tampu Bay skórovali ještě Mathie Joseph, Brayden Point a Steven Stamkos, který uzavřel účet pět minut před koncem z přesilové hry. Obhájce Stanley Cupu mají v posledních osmi zápasech statistiku 6-0-2.

Za Islanders skóroval Mathew Barzal, ale na výhru to nestačilo. Ostrované prohráli potřetí za sebou, když Semyon Varlamov zastavil pouhých 24 střel z 28 a měl tak pouhých 85.71% úspěšnosti pochytaných střel.

Hvězda utkání dle NHLportal.cz: Andrei Vasilevskiy

Statistické review zápasu najdete ZDE, sestavy týmů ZDE.

CBJ COLUMBUS - DET DETROIT 5:3 (0:1, 2:1, 3:1)

Zach Werenski překlopil váhy na stranu domácích, když zbývalo do konce utkání 1:19. Bylo to krátce poté, co vyrovnal Yegor Chinakhov svým prvním gólem v NHL. Detroit ztratil zápas v posledních šesti minutách, kdy Columbus otočil skóre z 2:3 na 5:3!

Boone Jenner si připsal góla a asistenci, Adam Boqvist a Alexandre Texier rozšířili seznam hráčů, kteří v noci rovněž skórovali za Blue Jackets. Elvis Merzilikins si připsal 24 zákroků.

Za Detroit se prosadili Dylan Larkin, Michael Rasmussen a Lucas Raymond, přičemž Thomas Greiss zastavil 33 střel.

Jakub Vořáček asistoval na vyrovnávacím gólu a prodloužil svoji bodovou šňůru na šest zápasů.

Hvězda utkání dle NHLportal.cz: Yegor Chinakhov